რენა ჩაჩანიძე დიზაინის და ანიმაციის სკოლის ''3D გრაფიკა საწყისების'' კურსის მენტორია. ის სტუდია GARNAMATAC-ს 2022 წელს შემოუერთდა და კომპიუტერული გრაფიკის გუნდის შეუცვლელი წევრი გახდა. რენას პროფესიული განვითარება თბილისის სახელმწიფო სამხატვრო აკადემიაში დაიწყო, შემდეგ კი დარგის წამყვანი სპეციალისტების მენტორობის ქვეშ კომპეტენციები გაიღრმავა 3D გრაფიკას, 3D ანიმაციასა და ვიზუალური განვითარების მიმართულებებით.
რენას პორტფოლიოში შეხვდებით ისეთ ნამუშევრებს როგორიცაა Spongebob Reimagined: EP. Rock Bottom, Nickelodeon-ის The Backyeardigans, ანიმციური კლიპი Will Smith-სთვის, ყველასთვის საყვარელი კუპატას ანიმაცია და მრავალი სხვა.
3D გრაფიკის საბაზისო კურსის ფარგლებში, რენა გაგვიზიარებს საკუთარ ცოდნას და გამოცდილებას. დაგეხმარებათ Blender-ის საშუალებით ფოტორეალისტური ნამუშევრის შექმნაში.

Rena Chachanidze is the mentor of the 3D Graphics, basics course at the Design and Animation School. She joined Studio GARNAMATAC in 2022 and has since become an indispensable member of the CG team. Rena began her professional journey at the Tbilisi State Academy of Arts and later expanded her expertise in 3D graphics, 3D animation, and visual development under the mentorship of leading industry professionals.
Her portfolio includes works such as SpongeBob Reimagined: Episode Rock Bottom, Nickelodeon's The Backyardigans, an animated music video for Will Smith, the beloved Kupata animation, and many more.
As part of the 3D Graphics Basics course, Rena will share her knowledge and experience, guiding you through the process of creating photorealistic works using Blender.