ანა ჩუბინიძე ილუსტრატორი, თოჯინური (stop-motion) ანიმაციის რეჟისორი და სტუდია „ჯიბის სტუდიის“ თანადამფუძნებელია. კარიერა დაიწყო საქართველოს გამომცემლობებში, სადაც მუშაობდა როგორც ილუსტრატორი და pop-up წიგნების დიზაინერი. 2016 წელს გადაიღო თავისი პირველი მოკლემეტრაჟიანი ანიმაციური ფილმი „ჯიბის კაცი“, რომელიც ფრანგულ სტუდია „Folimage“-თან და სხვა პარტნიორებთან კოპროდუქციით შეიქმნა. ფილმი 150-ზე მეტ საერთაშორისო ფესტივალზე აჩვენეს და 22 ჯილდო მიიღო.
2017 წელს ანამ თბილისში დააარსა „ჯიბის სტუდია“ . მისი მეორე ფილმი „ფრენცის სასადილო“ (Franzy’s Soup-Kitchen, 2021) ასევე „Folimage“-თან კოპროდუქციით შეიქმნა და არაერთ საერთაშორისო ფესტივალზე დაფასდა. ამჟამად მუშაობს ახალ ანიმაციურ პროექტებზე და სტუდიის გუნდთან ერთად ქმნის ანიმაციურ რეკლამებსა და საგანმანათლებლო აქტივობებს ბავშვებისთვის.
ანა გამორჩეულია ხელნაკეთი სამყაროს შექმნის უნარითა და ვიზუალური თხრობის განსაკუთრებული სტილით, რომელიც ბავშვებსა და დიდებს ერთნაირად უყვართ.
დიზაინისა და ანიმაციის სკოლაში ანა გაუძღვება ქაღალდის ანიმაციის კურსს, სადაც სტუდენტებთან ერთად იმუშავებს იდეების სტოპ-მოუშენ ანიმაციებად ქცევის პროცესზე.
ქაღალდის ანიმაცია
ქაღალდის ანიმაციის კურსი განკუთვნილია მათთვის, ვისაც სურს საკუთარი იდეების ქაღალდის სტოპმოუშენ ანიმაციებად გადაქცევა და უყვარს ხელით მუშაობა.

Ana Chubinidze is an illustrator, stop-motion animation director, and co-founder of Pocket Studio. She began her career working in Georgian publishing houses as an illustrator and pop-up book designer. In 2016, she directed her first animated short film, The Pocket Man, a co-production with the French studio Folimage and other partners. The film was selected by over 150 international festivals and received 22 awards.
In 2017, Ana founded Pocket Studio in Tbilisi. Her second film, Franzy’s Soup-Kitchen (2021), also created in co-production with Folimage, was recognized at numerous international festivals. Currently, she is working on new animation projects and together with her team, creates animated commercials and educational activities for children.
Ana is known for her ability to craft handmade worlds and for her distinctive visual storytelling style, which resonates with both children and adults alike.
She will lead the Stop-motion Animation course at the School of Design and Animation, where she will guide students through the process of turning their ideas into stop-motion animated films.