გიორგიმ ანიმაციაში კარიერა დაიწყო 2016 წელს Budapest Metropolitan University-ში, ბაკალავრის ხარისხის მიღების შემდეგ, 2019 წელს დაბრუნდა საქართველოში და დაიწყო მუშაობა სტუდია "ანიმატორში".
ამ წლების განმავლობაში მან "ანიმატორის" გუნდთან ერთად იმუშავა მრავალ კომერციულ პროექტზე და ასევე მოკლემეტრაჟიან ანიმაციურ ფილმზე "ყვავი". იგი ასევე ერთ-ერთი ქართველი მონაწილეა სამაგისტრო პროგრამის - "ReAnima". ამ პროგრამის ფარგლებში, 2023-2024 წლებში იმოგზაურა ბელგიაში, ფინეთსა და პორტუგალიაში, სადაც შეისწავლა ანიმაციის რეჟისურა, მისი სხვადასხვა ფორმები და კარიერული შესაძლებლობები. ახლა, ახალი გამოცდილებითა და უნარებით კვლავ აგრძელებს საქმიანობას თავის საყვარელ სტუდიაში და ჩართულია ქართული სრულმეტრაჟიანი ანიმაციური ფილმის - "იგის", წარმოების პროცესში, როგორც რეჟისორის მთავარი ასისტენტი.
გიორგი სამი თვის განმავლობაში დასის 2D ანიმაციის კლასს გაუწევს მენტორობას. თეორიულ საკითხებთან ერთად, ეს იქნება მოსწავლეზე მორგებული დავალებებითა და უკუკავშირით სავსე პროცესი, რათა შედეგად სტუდენტებმა შეისწავლონ ის მოკლე გზები და ხრიკები, რომლითაც ნებისმიერი წამყვანი ანიმატორი ასრულებს სხვადასხვა სირთულის სცენას. გაითამაშონ, დახატონ და შეასრულონ თავისი მოკლე, ინდივიდუალური დავალებები, რითაც შეძლებენ ნებისმიერი დამსაქმებლისთვის თავისი შესაძლებლობების ჩვენებას.

Giorgi began his animation career in 2016 at Budapest Metropolitan University. After earning his bachelor's degree, he returned to Georgia in 2019 and joined Studio "Animatory."
Over the years, he has worked on numerous commercial projects with the "Animatory" team, as well as on the short animated film "The Raven." He is also one of the Georgian participants of the international master's program ReAnima. As part of this program, he traveled to Belgium, Finland, and Portugal during 2023–2024, where he studied animation directing, explored various forms of animation, and learned about different career opportunities within the field.
Now, enriched with new experiences and skills, he continues his work at his beloved studio and is currently involved in the production of the Georgian feature-length animated film "IGI," where he serves as the director’s chief assistant.
For three months, Giorgi will mentor a 2D animation class for the studio. Along with theoretical topics, it will be a process full of student-oriented assignments and feedback, aimed at teaching students the shortcuts and tricks that any leading animator uses to complete scenes of varying complexity. They will play out, draw, and execute their short, individual assignments, enabling them to showcase their abilities to any potential employer.
2D Animation - Express Course
The 2D Animation course is designed for those who want to fully learn the fundamentals and basics of animation. The course is rich in practical exercises and ensures comprehensive preparation for junior animators.